Bavorsko elektrifikuje železnici na Cheb. Může vzniknout nákladní terminál

23. srpen 2016 | 15:12
Nádraží v Chebu. Foto: archiv MojeChebsko.czNádraží v Chebu. Foto: archiv MojeChebsko.cz

CHEB - Bavorsko se přece jen chystá elektrifikovat železnici z Norimberku směrem na Drážďany, včetně odbočky na Marktredwitz a Cheb. Na české straně už je železniční koridor Praha – Cheb připravený, zbývá jen krátký úsek z Chebu k hranici s Německem.

Reklama

Správa železniční dopravní cesty slíbila, že ho dokončí, jakmile začnou práce na německé straně.

Elektrifikované propojení obou tratí přinese výrazné zrychlení přepravy. Do Německa by mohly začít přes Karlovarský kraj jezdit přímé vlaky a zvýšit rychlost z 90 až na 160 kilometrů za hodinu. Zároveň by vzrostl význam Chebu pro mezinárodní nákladní přepravu.

„To, co se dlouho zdálo jako nemožné, se nyní stává skutečností. Karlovarský kraj se opět stane zásadním železničním uzlem na evropské trati. Získáme nejen přímé vlakové spojení do celé Evropy, ale reálně ožívá i myšlenka na vybudování velkého nákladního železničního překladiště v našem regionu, jak ho požadují přicházející investoři. Velká část silniční kamionové přepravy by se tak přesunula na koleje,“ řekl náměstek hejtmana Jakub Pánik bavorské rozhodnutí elektrifikovat důležitou trať na Cheb.

Karlovarský kraj prosazoval tuto variantu spolu s městem Cheb. „Jsem rád, že se nám to ve spolupráci s bavorskou částí Horní Franky podařilo. Hrozilo totiž, že přednost dostane elektrifikace trati směrem na Furth im Wald a Domažlice,“ dodal Jakub Pánik.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Bezohledný motorkář ujížděl policistům. Nakonec havaroval

Bezohledný motorkář ujížděl policistům. Nakonec havaroval

3/8 / AKTUALITY / MARIÁNSKÉ LÁZNĚ - V úterý ujížděl ulicemi Mariánských Lázní bezohledný motorkář, který na sebe upozornil policejní hlídku zcela nedisciplinovanou jízdou. Ta ho posléze začala pronásledovat.


Dva lidi v Chebu málem zemřeli po otravě oxidem uhelnatým!

Dva lidi v Chebu málem zemřeli po otravě oxidem uhelnatým!

3/8 / AKTUALITY / CHEB - V úterý večer došlo k nepříjemné události v Chebu. Málem tam zemřeli po otravě oxidem uhelnatým 38letá žena a 47letý muž.


Cheb a další města jsou prošpikována kamerami. Jsme sledováni na každém kroku?

Cheb a další města jsou prošpikována kamerami. Jsme sledováni na každém kroku?

16/5 / AKTUALITY / CHEB, AŠ, MARIÁNSKÉ LÁZNĚ - "Velký bratr se dívá." Žijeme v době, kdy jsme sledováni téměř na každém kroku. Všude kolem nás jsou kamery. V poslední době se zvýšil počet kamer i ve městech na Chebsku. Dokonce nezahálejí ani soukromníci.


Novým starostou Chebu je Antonín Jalovec

Novým starostou Chebu je Antonín Jalovec

11/5 / AKTUALITY / CHEB - Novým starostou Chebu byl zvolen Antonín Jalovec (VPM-Alternativa). Místostarostou zůstal Zdeněk Hrkal (ANO) a novou místostarostkou byla zvolena Gabriela Licková (Koalice pro Cheb).
ZápadočeskýDeník.cz Novinky v regionech

Plzeňsko, Rokycansko, Klatovsko, Domažlicko, Tachovsko, Karlovarsko, Sokolovsko, Chebsko


MojeChebsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeChebsko.cz na Facebooku


Redakce MojeChebsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!