Kraj najde možnost, jak odhlučnit obchvat u chebských Hájů

23. leden 2016 | 14:08
Z diskuse o obchvatu. Foto: archiv Karlovarský krajZ diskuse o obchvatu. Foto: archiv Karlovarský kraj

Cheb - Obyvatelé chebské části Háje si stěžují na hluk z nově vybudovaného jihovýchodního obchvatu Chebu, dokončeného v roce 2015.

Reklama

Krajský projekt obchvatu výrazně ulehčil dopravě v centru města, nicméně vyvolal protesty hájenských občanů. K překročení limitů hluku podle studie hygieniků nedošlo, Karlovarský kraj však přesto lidem v Hájích pomůže a bude hledat možnost, jak část obchvatu odhlučnit. Během dnešního jednání krajského zastupitelstva to potvrdil náměstek hejtmana Jakub Pánik.

Občané Hájů žijící v blízkosti obchvatu navštívili jednání krajského zastupitelstva, aby upozornili na hlučný provoz na trase, který neutichá ani v nočních hodinách. Požádali také o možnost vybudovat protihlukovou stěnu, která by problém vyřešila.

Starosta Chebu Petr Navrátil, který je zároveň krajským zastupitelem, připomněl, že v územním plánu města byl projekt od roku 1996, s čímž bylo třeba počítat při koupi pozemků i stavbě domů. Navíc město vnímá podobný problém i v případě sídliště Spáleniště, kde žije podstatně více obyvatel než v Hájích.

Náměstek hejtmana Karlovarského kraje Jakub Pánik zdůraznil, že díky vybudování jihovýchodního obchvatu se podstatně ulevilo lidem žijícím v centru Chebu, ale zároveň je nutné brát v potaz, že doprava na obchvatu poroste.

„To podstatné je, že v území Hájů obchvat desítkám obyvatel znepříjemňuje život. A i když splňuje limity hluku, nabízím, že zadám Krajské správě a údržbě silnic připravit analýzu, která popíše, jak by bylo finančně náročné odhlučnění části trasy, kdyby se například vybudovala protihluková stěna," uvedl Jan Pánik.

"Informaci předložím krajské radě a zastupitelům, aby věděli, s jakými náklady je třeba počítat. Pro rozpočet to nebude zásadní částka, ale je třeba taky vidět ty stovky milionů, které potřebujeme na opravy silnic II. a III. tříd, aby byly bezpečnější pro naše obyvatele. Bude na zastupitelích, jestli odhlučnění obchvatu předřadí před ostatní záležitosti. Věřím, že se rozhodnou správně,“ dodal náměstek karlovarského hejtmana.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Bezohledný motorkář ujížděl policistům. Nakonec havaroval

Bezohledný motorkář ujížděl policistům. Nakonec havaroval

3/8 / AKTUALITY / MARIÁNSKÉ LÁZNĚ - V úterý ujížděl ulicemi Mariánských Lázní bezohledný motorkář, který na sebe upozornil policejní hlídku zcela nedisciplinovanou jízdou. Ta ho posléze začala pronásledovat.


Dva lidi v Chebu málem zemřeli po otravě oxidem uhelnatým!

Dva lidi v Chebu málem zemřeli po otravě oxidem uhelnatým!

3/8 / AKTUALITY / CHEB - V úterý večer došlo k nepříjemné události v Chebu. Málem tam zemřeli po otravě oxidem uhelnatým 38letá žena a 47letý muž.


Cheb a další města jsou prošpikována kamerami. Jsme sledováni na každém kroku?

Cheb a další města jsou prošpikována kamerami. Jsme sledováni na každém kroku?

16/5 / AKTUALITY / CHEB, AŠ, MARIÁNSKÉ LÁZNĚ - "Velký bratr se dívá." Žijeme v době, kdy jsme sledováni téměř na každém kroku. Všude kolem nás jsou kamery. V poslední době se zvýšil počet kamer i ve městech na Chebsku. Dokonce nezahálejí ani soukromníci.


Novým starostou Chebu je Antonín Jalovec

Novým starostou Chebu je Antonín Jalovec

11/5 / AKTUALITY / CHEB - Novým starostou Chebu byl zvolen Antonín Jalovec (VPM-Alternativa). Místostarostou zůstal Zdeněk Hrkal (ANO) a novou místostarostkou byla zvolena Gabriela Licková (Koalice pro Cheb).
ZápadočeskýDeník.cz Novinky v regionech

Plzeňsko, Rokycansko, Klatovsko, Domažlicko, Tachovsko, Karlovarsko, Sokolovsko, Chebsko


MojeChebsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeChebsko.cz na Facebooku


Redakce MojeChebsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!