Nová bytová zástavba v Chebu nahradí kasárny v demolici

25. červenec 2016 | 13:44
Demolice kasáren v Chebu. Foto: archiv Město ChebDemolice kasáren v Chebu. Foto: archiv Město Cheb

CHEB - Po demolici zchátralých objektů v areálu bývalých kasáren na Zlatém vrchu v Chebu vznikne nová bytová zástavba. V roce 2013 uspořádalo město urbanisticko-architektonickou soutěž, jejímž cílem bylo najít nejvhodnější budoucí využití bývalých kasáren a navazující lokality Špitálského vrchu.

Reklama

„Demolice hlavní budovy bude výrazně levnější, než jsme čekali. V rozpočtu jsme měli připraveno 5 milionů korun, na základě výsledků výběrového řízení to však nakonec bude pouze necelý milion. Rychle teď proto připravujeme zakázky na bourání dalších budov směrem k Ašské ulici,“ uvedl starosta Chebu Petr Navrátil.

Podle vítězného návrhu by místo kasáren měla vzniknout lokalita pro klidné bydlení - jak v rodinných domcích, tak v činžovních domech. Počítá se rovněž s výstavbou objektů občanské vybavenosti.

„Nyní si už necháváme zpracovat územní studie, která má říct, kudy povedou ulice, jaké bude rozložení parcel nebo jak bude vypadat dopravní napojení. Po dokončení demolice a vyčištění celého území chceme začít pozemky nabízet developerům,“ dodal starosta.

Město získalo nevyužívaný areál bývalých kasáren od státu v roce 2002. Podle smlouvy o bezúplatném převodu ho však následujících 10 let nesmělo komerčně využívat. Prázdné budovy tak dále chátraly.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

2 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Bezohledný motorkář ujížděl policistům. Nakonec havaroval

Bezohledný motorkář ujížděl policistům. Nakonec havaroval

3/8 / AKTUALITY / MARIÁNSKÉ LÁZNĚ - V úterý ujížděl ulicemi Mariánských Lázní bezohledný motorkář, který na sebe upozornil policejní hlídku zcela nedisciplinovanou jízdou. Ta ho posléze začala pronásledovat.


Dva lidi v Chebu málem zemřeli po otravě oxidem uhelnatým!

Dva lidi v Chebu málem zemřeli po otravě oxidem uhelnatým!

3/8 / AKTUALITY / CHEB - V úterý večer došlo k nepříjemné události v Chebu. Málem tam zemřeli po otravě oxidem uhelnatým 38letá žena a 47letý muž.


Cheb a další města jsou prošpikována kamerami. Jsme sledováni na každém kroku?

Cheb a další města jsou prošpikována kamerami. Jsme sledováni na každém kroku?

16/5 / AKTUALITY / CHEB, AŠ, MARIÁNSKÉ LÁZNĚ - "Velký bratr se dívá." Žijeme v době, kdy jsme sledováni téměř na každém kroku. Všude kolem nás jsou kamery. V poslední době se zvýšil počet kamer i ve městech na Chebsku. Dokonce nezahálejí ani soukromníci.


Novým starostou Chebu je Antonín Jalovec

Novým starostou Chebu je Antonín Jalovec

11/5 / AKTUALITY / CHEB - Novým starostou Chebu byl zvolen Antonín Jalovec (VPM-Alternativa). Místostarostou zůstal Zdeněk Hrkal (ANO) a novou místostarostkou byla zvolena Gabriela Licková (Koalice pro Cheb).
ZápadočeskýDeník.cz Novinky v regionech

Plzeňsko, Rokycansko, Klatovsko, Domažlicko, Tachovsko, Karlovarsko, Sokolovsko, Chebsko


MojeChebsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeChebsko.cz na Facebooku


Redakce MojeChebsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!