Odstartuje oprava Šaldovy a Janáčkovy ulice v Aši. Vznikne i okružní křižovatka

1. březen 2017 | 13:28
Pohled na okružní křižovatku, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.comPohled na okružní křižovatku, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

AŠ - Oprava Šaldovy a Janáčkovy ulice v Aši se blíží. Bude znamenat změny v dopravě.

Reklama

Rekonstrukce komunikací v ulicích Šaldova a Janáčkova bude zahájena v řádu týdnů.

"Přesný termín není ještě znám, spuštění stavby bude záviset především na vývoji počasí a sněhové pokrývce," sdělil mluvčí města Milan Vrbata.

Rozsáhlá stavba, která zkomplikuje život motoristům, bude pravděpodobně rozdělena do tří etap. Předpokládá se, že v první etapě, v období březen až květen, se bude rekonstruovat ulice Šaldova a ve 2. etapě od června do srpna ulice Janáčkova.

Okružní křižovatka mezi ulicemi Šaldova, Janáčkova, Sokolská a Klicperova je v rámci 3. etapy plánována na měsíce září a říjen 2017.

Investory stavby, která bude začínat na křižovatce ulici Šaldovy a Hlavní a končit pod sídlištěm v ulici Nemocniční, jsou dva subjekty – město Aš a Krajská správa a údržba silnic Karlovarského kraje.

Zhotoviteli jsou dvě společnosti – pro KSÚS KK společnost Bögel-Krýsl, pro město Aš společnost ALGON Cheb.     

Pro kraj, který je vlastníkem komunikace v ulicích Šaldova a Janáčkova, bude společnost Bögel-Krýsl realizovat vozovku a okružní křižovatku s přeložkou ČEZ Distribuce a telefonního kabelu.

Pro město Aš bude společnost ALGON realizovat chodníky, napojení křižovatek, veřejné osvětlení, parkovací zálivy, zelené ostrůvky, autobusové zastávky, opěrnou zeď a oplocení.

Zhotovitel naší části stavby, společnost ALGON Cheb, vyhrál výběrové řízení v konkurenci dalších osmi uchazečům. V aukčním kole nabídl vítěz cenu za realizaci díla ve výši 10,9 miliónu korun včetně DPH.

"V současné době není schválen návrh objízdných tras, který musí být ještě projednán s provozovatelem linek městské hromadné dopravy. Najít optimální objízdné trasy je poměrně obtížné. Například do ulice Šaldovy ústí přes čtyři křižovatky jedenáct komunikací. Při rekonstrukci budou jednotlivé úseky pro veškerou dopravu zcela uzavřeny," dodal Milan Vrbata.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Bezohledný motorkář ujížděl policistům. Nakonec havaroval

Bezohledný motorkář ujížděl policistům. Nakonec havaroval

3/8 / AKTUALITY / MARIÁNSKÉ LÁZNĚ - V úterý ujížděl ulicemi Mariánských Lázní bezohledný motorkář, který na sebe upozornil policejní hlídku zcela nedisciplinovanou jízdou. Ta ho posléze začala pronásledovat.


Dva lidi v Chebu málem zemřeli po otravě oxidem uhelnatým!

Dva lidi v Chebu málem zemřeli po otravě oxidem uhelnatým!

3/8 / AKTUALITY / CHEB - V úterý večer došlo k nepříjemné události v Chebu. Málem tam zemřeli po otravě oxidem uhelnatým 38letá žena a 47letý muž.


Cheb a další města jsou prošpikována kamerami. Jsme sledováni na každém kroku?

Cheb a další města jsou prošpikována kamerami. Jsme sledováni na každém kroku?

16/5 / AKTUALITY / CHEB, AŠ, MARIÁNSKÉ LÁZNĚ - "Velký bratr se dívá." Žijeme v době, kdy jsme sledováni téměř na každém kroku. Všude kolem nás jsou kamery. V poslední době se zvýšil počet kamer i ve městech na Chebsku. Dokonce nezahálejí ani soukromníci.


Novým starostou Chebu je Antonín Jalovec

Novým starostou Chebu je Antonín Jalovec

11/5 / AKTUALITY / CHEB - Novým starostou Chebu byl zvolen Antonín Jalovec (VPM-Alternativa). Místostarostou zůstal Zdeněk Hrkal (ANO) a novou místostarostkou byla zvolena Gabriela Licková (Koalice pro Cheb).
ZápadočeskýDeník.cz Novinky v regionech

Plzeňsko, Rokycansko, Klatovsko, Domažlicko, Tachovsko, Karlovarsko, Sokolovsko, Chebsko


MojeChebsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeChebsko.cz na Facebooku


Redakce MojeChebsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!