Přeshraniční cyklostezka z Aše do Wildenau se může stát realitou

12. duben 2016 | 19:00
Cyklisté, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.comCyklisté, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

Aš - Vedení města Aše jednalo ve Wunsiedelu o výstavbě nové cyklostezky. Nová trasa s by měla Aš spojit s obcí Wildenau.

Reklama

Uskutečnila se první oficiální schůzka vedení Okresu Wunsiedel a Města Aše k přípravě nové přeshraniční cyklostezky s pracovním názvem Perlová.

Zemský rada okresu Wunsiedel Karl Döhler představil vypracovánou studii proveditelnosti k nové cyklostezce spojující města Oberkotzau, Rehau, Schönwald, Selb-Plössberg a končící v obci Wildenau. Délka této cyklostezky by byla zhruba 27 km, povrch má být v celé délce asfaltový a trasa by měla vést v blízkosti nedávno zprovozněné železniční trati.

Tato cyklostezka by mohla být i přeshraničním projektem s napojením na město Aš. Podle starosty Dalibora Blažka je česká strana na cyklostezku připravena.

"V roce 2012  v rámci projektu Zelený pás Evropy naprojektovalo Sdružení Ašsko napojení státní hranice u Wildenau s Geipelovým parkem po tzv. Kostelní cestě, kudy chodili věřící z Německa do Aše do kostela," řekl ašský místostarosta Pavel Klepáček.

"Tato trasa by měla být pro novou cyklostezku zachována a hlavní částí vypracované projektové dokumentace je především lávka pro pěší a cyklisty přes silniční obchvat Aše. K tomu, aby se chodec či cyklista dostal bezpečně až k Okružní ulici, je ale nutné ještě vyřešit dvojnásobné křížení trasy se železnicí (1x směr Selb a 1x směr nádraží Aš-město)," dodal místostarosta.

Obě strany se dohodly,  že snahou bude připravit veškeré podklady a podat společnou žádost o dotaci z EU nejpozději na začátku roku 2017.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Bezohledný motorkář ujížděl policistům. Nakonec havaroval

Bezohledný motorkář ujížděl policistům. Nakonec havaroval

3/8 / AKTUALITY / MARIÁNSKÉ LÁZNĚ - V úterý ujížděl ulicemi Mariánských Lázní bezohledný motorkář, který na sebe upozornil policejní hlídku zcela nedisciplinovanou jízdou. Ta ho posléze začala pronásledovat.


Dva lidi v Chebu málem zemřeli po otravě oxidem uhelnatým!

Dva lidi v Chebu málem zemřeli po otravě oxidem uhelnatým!

3/8 / AKTUALITY / CHEB - V úterý večer došlo k nepříjemné události v Chebu. Málem tam zemřeli po otravě oxidem uhelnatým 38letá žena a 47letý muž.


Cheb a další města jsou prošpikována kamerami. Jsme sledováni na každém kroku?

Cheb a další města jsou prošpikována kamerami. Jsme sledováni na každém kroku?

16/5 / AKTUALITY / CHEB, AŠ, MARIÁNSKÉ LÁZNĚ - "Velký bratr se dívá." Žijeme v době, kdy jsme sledováni téměř na každém kroku. Všude kolem nás jsou kamery. V poslední době se zvýšil počet kamer i ve městech na Chebsku. Dokonce nezahálejí ani soukromníci.


Novým starostou Chebu je Antonín Jalovec

Novým starostou Chebu je Antonín Jalovec

11/5 / AKTUALITY / CHEB - Novým starostou Chebu byl zvolen Antonín Jalovec (VPM-Alternativa). Místostarostou zůstal Zdeněk Hrkal (ANO) a novou místostarostkou byla zvolena Gabriela Licková (Koalice pro Cheb).
ZápadočeskýDeník.cz Novinky v regionech

Plzeňsko, Rokycansko, Klatovsko, Domažlicko, Tachovsko, Karlovarsko, Sokolovsko, Chebsko


MojeChebsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeChebsko.cz na Facebooku


Redakce MojeChebsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!