Tchibo postaví v Chebu obří sklad pro německý trh

11. duben 2016 | 01:02
Sklad, ilustrační foto. Foto: archiv Pixaby.comSklad, ilustrační foto. Foto: archiv Pixaby.com

Cheb - Nové distribuční centrum vznikne v Chebu pro německou firmu Tchibo. Ta si vybrala lokalitu u hranic kvůli ideální poloze k zásobování sousedního trhu. Sklad bude sloužit pro e-shop.

Reklama

Tchibo už není jen o kávě. V Německu se specializuje i na prodej speciální kolekce oděvů, elektroniky a dalšího spotřebního zboží. Aktivní je i v rámci prodeje přes e-shop.

A k tomu potřebuje distribuční sklad. Vznikne u Chebu.

Jeho výstavba má probíhat ve dvou etapách, přičemž první část by měla být hotova nejpozději začátkem roku 2017. Distribuovat se odsud bude zboží, které si zákazníci objednají přes internet.

Jedná se o třetí velkou investici, která byla v posledních měsících oznámena. V průmyslovém parku se již budují haly pro čínského výrobce dílů pro automobilový průmysl BWI a pro logistickou firmu DHL, která bude z Chebu obsluhovat zákazníky placené televize Sky Deutschland.

Firmy DHL a BWI mají dohromady zaměstnat minimálně 500 lidí, další stovky pracovních míst vytvoří Tchibo. Už nyní v průmyslovém parku pracuje přibližně 1200 lidí.

Distribuční centrum společnosti Tchibo by mělo mít rozlohu kolem 70 tisíc metrů čtverečních. Díky tomu má jít o největší nájemní transakci v oblasti průmyslových nemovitostí ve střední Evropě zprostředkovanou realitním poradcem. Výstavba nájemní haly pro distribuční centrum bude probíhat v režii developerské společnosti Panattoni Europe a finanční skupiny Accolade, které měly pozemky ve druhé etapě chebského průmyslového parku zarezervované a postupně je podle zájmu investorů od města odkupují.

„Druhá etapa průmyslového parku je příchodem Tchiba prakticky obsazena. Jsou tam sice ještě nějaké menší zbytkové parcely, ale větší celky jsou rozprodané. Už nějakou dobu proto jednáme s Karlovarským krajem o dalším možném rozšíření parku na pozemky, které v současné době využívá školní statek,“ řekl starosta Chebu Petr Navrátil (ČSSD).Více na: http://zpravy.e15.cz/byznys/doprava-a-logistika/tchibo-v-chebu-postavi-distribucni-centrum-zamestna-stovky-lidi-1286498#utm_medium=selfpromo&utm_source=e15&utm_campaign=copylink

AVíce na: http://zpravy.e15.cz/byznys/doprava-a-logistika/tchibo-v-chebu-postavi-distribucni-centrum-zamestna-stovky-lidi-1286498#utm_medium=selfpromo&utm_source=e15&utm_campaign=copylink

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Bezohledný motorkář ujížděl policistům. Nakonec havaroval

Bezohledný motorkář ujížděl policistům. Nakonec havaroval

3/8 / AKTUALITY / MARIÁNSKÉ LÁZNĚ - V úterý ujížděl ulicemi Mariánských Lázní bezohledný motorkář, který na sebe upozornil policejní hlídku zcela nedisciplinovanou jízdou. Ta ho posléze začala pronásledovat.


Dva lidi v Chebu málem zemřeli po otravě oxidem uhelnatým!

Dva lidi v Chebu málem zemřeli po otravě oxidem uhelnatým!

3/8 / AKTUALITY / CHEB - V úterý večer došlo k nepříjemné události v Chebu. Málem tam zemřeli po otravě oxidem uhelnatým 38letá žena a 47letý muž.


Cheb a další města jsou prošpikována kamerami. Jsme sledováni na každém kroku?

Cheb a další města jsou prošpikována kamerami. Jsme sledováni na každém kroku?

16/5 / AKTUALITY / CHEB, AŠ, MARIÁNSKÉ LÁZNĚ - "Velký bratr se dívá." Žijeme v době, kdy jsme sledováni téměř na každém kroku. Všude kolem nás jsou kamery. V poslední době se zvýšil počet kamer i ve městech na Chebsku. Dokonce nezahálejí ani soukromníci.


Novým starostou Chebu je Antonín Jalovec

Novým starostou Chebu je Antonín Jalovec

11/5 / AKTUALITY / CHEB - Novým starostou Chebu byl zvolen Antonín Jalovec (VPM-Alternativa). Místostarostou zůstal Zdeněk Hrkal (ANO) a novou místostarostkou byla zvolena Gabriela Licková (Koalice pro Cheb).
ZápadočeskýDeník.cz Novinky v regionech

Plzeňsko, Rokycansko, Klatovsko, Domažlicko, Tachovsko, Karlovarsko, Sokolovsko, Chebsko


MojeChebsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeChebsko.cz na Facebooku


Redakce MojeChebsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!