V chebském průmyslovém parku bude působit Deufol

25. červenec 2016 | 13:34
Výstavba haly v průmyslovém parku v Chebu. Foto: archiv Město ChebVýstavba haly v průmyslovém parku v Chebu. Foto: archiv Město Cheb

CHEB - Do chebského průmyslového parku míří další firma. Výstavbu závodu na výrobu dřevěných přepravních obalů zde postaví německý koncern Deufol, který je světovým lídrem v oblasti komplexních obalových služeb.

Reklama

V první etapě najde v chebském provozu koncernu Deufol práci přes sto lidí.

Zajímavé je určitě i to, že bude prvním závodem Deufolu nové generace, kde se budou používat výrobní procesy známé hlavně z automobilového průmyslu. Díky tomu má být jedním z nejmodernějších provozů na výrobu dřevěných obalů na světě. „Už v této chvíli se připravuje druhá fáze, která zdvojnásobí výrobní plochu i počet zaměstnanců. A dnes jsme dostali první signály, že můžeme chystat projekty i pro fázi tři,“ uvedl ředitel pro střední a východní Evropu a šéf inovací společnosti Deufol Vítězslav Dovrtěl.

Poloautomatizovaná výroba a špičkové vybavení přitom umožní denně zpracovat asi 75 tun dřeva.

Spuštění výroby je plánováno na začátek roku 2017. S náborem zaměstnanců chce však Deufol začít už koncem srpna 2016.

V průmyslovém parku už stojí nové haly čínského výrobce dílů pro automobilový průmysl BWI a logistické firmy DHL, která odsud začíná obsluhovat zákazníky placené televize Sky Deutschland. Během podzimu by pak mělo být dokončeno také obří centrum známé německé firmy Tchibo, ze kterého se bude distribuovat zboží objednané přes internet.

„Čtyři noví investoři celkově nabídnou přes tisícovku pracovních míst. Je zřejmé, že to vytvoří tlak na zvyšování mezd v Chebu. Doba zaměstnavatelů, kteří dávali 13 tisíc hrubého, myslím, pomalu končí. Nově příchozí firmy nabízejí i méně kvalifikovaným pracovníkům podstatně více,“ poznamenal starosta Chebu Petr Navrátil.

ČTĚTE:  Tchibo postaví v Chebu obří sklad pro německý trh

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Bezohledný motorkář ujížděl policistům. Nakonec havaroval

Bezohledný motorkář ujížděl policistům. Nakonec havaroval

3/8 / AKTUALITY / MARIÁNSKÉ LÁZNĚ - V úterý ujížděl ulicemi Mariánských Lázní bezohledný motorkář, který na sebe upozornil policejní hlídku zcela nedisciplinovanou jízdou. Ta ho posléze začala pronásledovat.


Dva lidi v Chebu málem zemřeli po otravě oxidem uhelnatým!

Dva lidi v Chebu málem zemřeli po otravě oxidem uhelnatým!

3/8 / AKTUALITY / CHEB - V úterý večer došlo k nepříjemné události v Chebu. Málem tam zemřeli po otravě oxidem uhelnatým 38letá žena a 47letý muž.


Cheb a další města jsou prošpikována kamerami. Jsme sledováni na každém kroku?

Cheb a další města jsou prošpikována kamerami. Jsme sledováni na každém kroku?

16/5 / AKTUALITY / CHEB, AŠ, MARIÁNSKÉ LÁZNĚ - "Velký bratr se dívá." Žijeme v době, kdy jsme sledováni téměř na každém kroku. Všude kolem nás jsou kamery. V poslední době se zvýšil počet kamer i ve městech na Chebsku. Dokonce nezahálejí ani soukromníci.


Novým starostou Chebu je Antonín Jalovec

Novým starostou Chebu je Antonín Jalovec

11/5 / AKTUALITY / CHEB - Novým starostou Chebu byl zvolen Antonín Jalovec (VPM-Alternativa). Místostarostou zůstal Zdeněk Hrkal (ANO) a novou místostarostkou byla zvolena Gabriela Licková (Koalice pro Cheb).
ZápadočeskýDeník.cz Novinky v regionech

Plzeňsko, Rokycansko, Klatovsko, Domažlicko, Tachovsko, Karlovarsko, Sokolovsko, Chebsko


MojeChebsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeChebsko.cz na Facebooku


Redakce MojeChebsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!